1. W dzisiejszą Niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to także  I Niedziela miesiąca – Niedziela adoracyjna. Po Sumie i w kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1600 wieczorowa Msza św.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
  2. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku włącznie tylko rano o godz. 700. W sobotę rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800.
  3. We środę w liturgii Kościoła przeżywamy  święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w sobotę wspomnienie św. Wawrzyńca.
  4. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, a w niej ciekawe rozważania o reformie sądownictwa w naszej ojczyźnie, polecamy Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.
  5. W przyszłą Niedzielę w Piganach  uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana. Uroczysta Suma o godz. 1200. Natomiast odpust parafialny w Sieniawie 15 sierpnia. Uroczysta Suma również o godz. 1200. Podczas uroczystości odpustowych będziemy dziękować za tegoroczne zbiory, dlatego bardzo prosimy o przygotowanie wieńców zbożowych przez poszczególne rejony parafii i uroczyste, procesyjne przyniesienie ich do świątyni. Przed uroczystością odpustową będzie okazja do spowiedzi w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Wypadałoby także uporządkować groby na cmentarzu, bo są zarośnięte trawą i chwastami.
  6. W środę 2 sierpnia wielu parafian uczestniczyło w tradycyjnej pieszej pielgrzymce do Leżajska, także spora grupa parafian dojechała na uroczystość odpustową. Dziękujemy za wszystkie starania organizacyjne i duszpasterskie Ks. Mariuszowi za prowadzenie pielgrzymki, Braciom porządkowym, scholi. Dziękujemy Gospodarce Komunalnej za autobusy i wszystkim, którzy zaangażowaniem pomogli w przeżyciu tej pielgrzymki. Bóg zapłać.
  7. Starosta Przeworski informuje, że w Sieniawie, Leżachowie i Piganach będą prowadzone prace związane z ewidencją gruntów i budynków, w związku z tym prosi o przychylność i współpracę z geodetami.
  8. Natomiast nasz parafialny monitoring informuje, że ostatnio przy składaniu makulatury niektóre osoby zostawiają spore ilości śmieci przy plebani. Prosimy o zaniechanie takich praktyk.
  9. W modlitwie adoracyjnej rozważajmy Słowo Boże i przedstawmy Bogu wszystkie intencje, które nosimy w swych sercach.