1Niedziela Adwentu – 1.12.2019r.

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Jest to czas wspominania historycznego Adwentu, a także osobistej troski wszystkich wierzących, aby godnie przygotować się na święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu dziejów. Rozpoczynamy się nowy rok duszpasterski pod hasłem” Wielka tajemnica wiary”. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich, które będą sprawowane wieczorem, aby także dzieci i młodzież mogły w nich uczestniczyć. Dzieci biorące udział w roratach będą podpisywały swoim Imieniem i Nazwiskiem małe gwiazdki, które będą brały udział w losowaniu figurek MB i .św. Józefa. Gwiazdki te będą potem ozdabiały choinki wokół szopki. Prosimy , aby dzieci przychodziły na roraty  z lampionami.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii O. Łukasza – ze Zgromadzenia Księży Werbistów, który pracuje w Irkucku na Syberii. Zachęcamy do wsparcia jego pasterskiej posługi w tym odległym zakątku świata ofiarą składaną do puszek przed świątynią.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 wieczorowa Msza św.
 4. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 Msza św. roratnia.
 5. Spotkania duszpasterskie: poniedziałek – WKCH, wtorek – ministranci i lektorzy, środa – Grupa Modlitewna i ADPDCz, piątek – młodzież RAM.
 6. W tym tygodniu przypadają – I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. We czwartek spowiedź w Leżachowie i w Piganach od godz. 15.00. Spowiedź w Sieniawie w piątek od godz. 15.30. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną.
 7. W piątek 6 grudnia po Mszy św. o godż. 17.00  do naszej  świątyni w Sieniawie przybędzie św. Mikołaj. Zapraszamy dzieci, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, Ministrantów i wszystkich grzecznych parafian. Bliższe szczegóły można omówić w zakrystii.
 8. Uroczystość odpustowa w Majdanie Sieniawskim. w piątek o godz. 11.00.
 9. W sobotę na wieczorową Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież klas VIII.
 10. Najbliższa Niedziela to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Będzie to także dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek będzie przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 11. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego z ciekawymi rozważaniami o przeżywaniu Adwentu i tematyce nowego roku liturgicznego. W zakrystii można nabywać świece wigilijne w cenie 6zł. lub więcej. Dochód z ich sprzedaży Caritas przeznacza na pomoc najbiedniejszym dzieciom.
 12. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki świąteczne. Tradycja ta uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest także w naszej parafii od wielu lat, dlatego nie kupujmy opłatków w sklepach czy na straganie, a w imię przynależności i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną, przyjmijmy serdecznie Pana Organistę. Pamiętajmy, że ofiara złożona za opłatki jest jednocześnie wynagrodzeniem P. Organiście za jego całoroczną posługę dla naszej parafii. Pragnę przypomnieć, że Organista nie otrzymuje od parafii żadnego wynagrodzenia. Pan Organista odwiedzi parafian w następującej kolejności: poniedziałek i wtorek od godz. 14.00- Wylewa od strony Sław góry, środa i czwartek od godz. 14.00 – Dybków od strony Czerc, piątek – od godz. 14.00 – Przyjmy, Ożgi, ul. Augustowska, Poniatowskiego i Sanowa, sobota od godz. 9.00 – Czworaki, Osiedle za Parkiem, ul. Parkowa, Kościuszki, Kopernika, Plac Wolności, Rynek bloki 5 i 7, a po wieczorowej Mszy św.  – osiedle Kazimierza Wielkiego.
 13. Straż Pożarna w Sieniawie pragnie zorganizować Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i poszukuje chętnych chłopców i dziewcząt, którzy ukończyli 14 lat. Spotkanie organizacyjne 7.12.2019r. godz. 18.00 w remizie w Sieniawie.
 14. Pomódlmy się o owocne przeżycie okresu Adwentu, o trzeźwość w naszych rodzinach, a zwłaszcza o trzeźwość naszej młodzieży, polećmy Wspólnotę Seminaryjną, polećmy O. Łukasza i innych misjonarzy oraz wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii…….