1. Dzisiaj w III Niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Dzisiaj po raz pierwszy odbywa się Narodowy Dzień Czytania Pisma św. W tym roku czytany jest List św. Pawła do Galatów. Narodowy Dzień Czytania Pisma św. ma za zadanie ukazanie Pisma św. jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomóc w odkryciu zalet wspólnotowego czytania Biblii, ukierunkować modlitwę i medytację wiernych na wybraną księgę.
  2. Jutro uroczystość odpustowa w Majdanie Sieniawskim. Uroczysta Suma o godz. 1100.
  3. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian, aby w roku wielkich rocznic Maryjnych czcić Matkę Boża, dzieci szkolne będą otrzymywały na nabożeństwach specjalne obrazki.
  4. We środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w całej parafii jak w każdą niedzielę. W Leżachowie i Piganach okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  5. Pan Burmistrz serdecznie zaprasza na obchody świąt majowych: 2 maja – Dzień Flagi Państwowej. Główna uroczystość na Rynku 2 maja o godz. 1200. 3 maja – Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – o godz. 1100 uroczysta Suma w kościele parafialnym, po Mszy św. w Sali Sokoła okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W Sieniawie w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1630 i spowiedź pierwszopiątkowa. Na wieczorową Mszę św. i na spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież gimnazjalną. Od godz. 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. Spotkania formacyjne: poniedziałek – WKCH.
  8. Przyszła Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  9. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę z głównym tematem „Maryja Królowa polskich serc”, a także artykuł „Komu przeszkadza program 500+”. Polecamy także: Gościa Niedzielnego, pismo dla dzieci – Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo Miłujcie się.
  10. Dyrektor ARiMR przypomina o terminowym składaniu wniosków na płatności bezpośrednie. Można to uczynić w biurze powiatowym w dni robocze od 2 – 15 maja w godzinach od 600 – 2000, 13 maja w godzinach od 730 – 1530.
  11. Pomódlmy się za pełniących dzieła miłosierdzia, za tegorocznych maturzystów, za wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców i pracujących dla dobra naszej parafii…