1. Przeżywamy czas wakacyjny, urlopowy i pielgrzymkowy – otoczmy modlitwą wypoczywających na wakacjach i pielgrzymujących do Sanktuariów Maryjnych, aby odnowili swoje siły fizyczne i duchowe, by nie zapominali o wierności przykazaniom Bożym.
  2. Dzisiaj I  Niedziela miesiąca – Niedziela adoracyjna. Po Sumie i w kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W dzisiejszą Niedzielę modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspieramy Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  4.  Wieczorowa Msza św. o godz. 1600.
  5. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do czwartku włącznie tylko rano o godz. 700. W piątek i w sobotę rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800. Spowiedź w Leżachowie i Piganach we czwartek o godz. 1630 W piątek w Sieniawie od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa. Od godz. 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W czasie wakacyjnym nie będzie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych z wyjątkiem I czwartków miesiąca.
  6. W tym tygodniu  we środę rano odprawimy  nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a we czwartek nabożeństwo do bł. Augusta. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona naszej archidiecezji.
  7. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę poruszającą problem zabierania polskich dzieci przez niemieckie urzędy ds. dzieci i młodzieży, a także wspomnienie o ks. Kaczkowskim: Chrystus choruje wraz ze mną. Polecamy także Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.
  8. Pragniemy poinformować parafian, że nasza Siostra Kasia kończy pracę i pobyt w naszej parafii. Składamy jej bardzo serdeczne podziękowanie za piękną pracę. Na dalszą pracę i piękne przeżywanie powołanie zakonnego życzymy wielu sił, potrzebnych łask Bożych, opieki Maryi Niepokalanej i bł. Edmunda. Będziemy pamiętali w modlitwie i zawsze serdecznie zapraszamy do Sieniawy.
  9. W minionym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim zostały rozdysponowane środki z programu RPO. Nasza Gmina otrzymała dotację na remont i przebudowę kościoła św. Jana Chrzciciela w kwocie 3 mln zł. Cały kosztorys opiewa na 4,5 mln. To radosna wiadomość dla naszego środowiska, ale by te środki mogły być wykorzystane trzeba dołożyć około 1 mln zł. W jakiej proporcji pomoże budżet Gminy i jakie może być zobowiązanie parafii na ten cel, to sprawy do ustalenia. Trzeba to dobrze rozważyć, kiedy są podejmowane działania w trosce o stan finansów publicznych w naszym środowisku.
  10. Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności nasze parafianki: + Teresa Wawrzaszek z Sieniawy z ul. Jagielońskiej. Pogrzeb dzisiaj o godz. 1300 z kaplicy, i + Genowefa Gądkiewicz z Pigan. Pogrzeb jutro o godz. 1400 z kaplicy. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…
  11. W modlitwie adoracyjnej prośmy o potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży, dla pielgrzymów, dla wspólnoty seminaryjnej, wszystkich powołanych do szczególnej służby Bożej, dla S. Kasi i dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.