1. Dzisiejsza Niedziela to czwarta Niedziela  Adwentu. W naszej wspólnocie modlimy się o owocne, pełne wiary i miłości spotkanie z Synem Bożym  w tajemnicy Wcielenia. W modlitwie polecamy Ks. Abpa Adama Szala w dniu Jego Imienin.
  2. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy wspólną modlitwą całej rodziny, a następnie odczytujemy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim. Pielęgnujemy rodzinne kolędowanie. Podczas wieczerzy wigilijnej nie spożywamy alkoholu.
  3.  Pasterka w Leżachowie i w Piganach o godz. 2200, w Sieniawie o północy. Ofiary z tacy z „Pasterki” przeznaczone będą na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  4.  W Uroczystość  Bożego Narodzenia Msze św. w parafii jak w każdą Niedzielę z jednym wyjątkiem; nie będzie Mszy św. o godz. 1600.
  5. We wtorek Święto św. Szczepana. Msze św. w parafii jak w każdą Niedzielę; także z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Po Sumie i w kościołach filialnych poświęcenie owsa. Taca przeznaczona będzie na potrzeby uczelni katolickich.
  6. Polecamy świąteczną  prasę katolicką: Niedzielę jako świąteczny numer z dodatkiem w postaci płyty CD z kolędami Arki Noego oraz kalendarzem papieskim w cenie 10 zł, Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się. Jest jeszcze kilka świec wigilijnych.
  7. Wśród wielu pięknych iluminacji naszego miasta, w ostatnich dniach została oświetlona nasza świątynia piękną świąteczną gwiazdą. Dziękujemy P. Burmistrzowi za ufundowanie tego oświetlenia i za fachowy montaż. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w udekorowanie naszej świątyni i jej obejścia. Dziękujemy nadleśnictwu Sieniawa za podarowanie i przywiezienie choinek. Dziękujemy pracownikom kościelnym, a szczególne dziękujemy Siostrze Monice za piękną, świąteczną dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym.
  8. Pomódlmy się, by ten świąteczny czas był okazją do pogłębienia naszej wiary w tajemnicę Narodzenia Pańskiego, pogłębieniem i umocnieniem miłości wzajemnej w naszych rodzinach, polećmy w modlitwie także wszystkich samotnych, chorych oraz ofiarodawców, dobroczyńców i pracujących dla dobra naszej parafii, prośmy o potrzebne łaski dla Ks. Abpa Adama i wszystkich dzisiejszych solenizantów…