1. Przeżywamy czas wakacyjny, urlopowy i pielgrzymkowy – otoczmy modlitwą wypoczywających na wakacjach i pielgrzymujących do Częstochowy, aby odnowili swoje siły fizyczne i duchowe, by nie zapominali o wierności przykazaniom Bożym.
  2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona naszej diecezji.
  3. Wieczorowa Msza św. o godz. 1600.
  4. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku włącznie tylko rano o godz. 700. W sobotę rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800. W czasie wakacyjnym nie będzie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.
  5. W tym tygodniu  we środę rano odprawimy  nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a we czwartek nabożeństwo do bł. Augusta. W środę przypada wspomnienie św. Benedykta – patrona Europy.
  6. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Misyjne Drogi i  czasopismo Miłujcie się.
  7. W modlitwie do MB prośmy o potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży, dla pielgrzymów, dla wspólnoty seminaryjnej, wszystkich powołanych do szczególnej służby Bożej, dla wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców i pracujących dla naszej parafii…