1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed świątynią zbierane są ofiary, które będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży z biedniejszych rodzin. O godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez WKCH i AK . O godz. 1600 odmówimy różaniec w intencji dziękczynnej za życie i pontyfikat Ojca św. Jana Pawła II, a po nim wieczorowa Msza św.
 2. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy serdecznie w tym dniu dzieci, młodzież, wszystkie parafialne grupy duszpasterskie i wszystkich parafian na wieczorową Mszę św., różaniec i program słowno – muzyczny o św. JP II. Na zakończenie nabożeństwa zapalimy znicze przy pomniku Ojca św.
 3. W przyszłą Niedzielę będzie III-cia Niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy parafii.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 700 i 1700 połączona z nabożeństwem różańcowym.  We czwartek o godz. 1530 Msza św. w Leżachowie i  w Piganach.
 5. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, pismo dla dzieci Mały Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się.
 6. Aby nie śpieszyć się w ostatniej chwili organizujmy sobie czas, by uporządkować cmentarz parafialny i cmentarz w Leżachowie przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 7. W najbliższą sobotę 20 października, odbędzie się doroczna pielgrzymka do Katedry i Seminarium Duchownego członków i sympatyków Dzieła Pomocy Powołaniom i wszystkich zatroskanych  o powołania kapłańskie i zakonne. Kto z parafian chciałby uczestniczyć w tej pielgrzymce prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii, aby można było zorganizować wspólny wyjazd. Serdecznie zapraszamy.
 8. Drodzy parafianie! W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystości poświęcenia odnowionej świątyni p.w. św. Jana Chrzciciela i nowego ronda. Była to podniosła uroczystość pełna radości, wielu wzruszeń, a nawet zadziwienia i niedowierzania, że ta świątynia wraz z jej otoczeniem, tak bardzo kiedyś sprofanowana, popadająca w ruinę, została przywrócona do godności Domu Bożego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy do tego doprowadzili i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości. Niech dobry i miłosierny Bóg obdarzy wszystkich zaangażowanych w to dzieło hojnym błogosławieństwem. Drodzy parafianie teraz trwają jeszcze konieczne odbiory prac i finansowe rozliczanie tego projektu. Zastanawiamy się nad wyposażeniem tej świątyni w ołtarz, ławki, nagłośnienie, organy i przynajmniej jeden dzwon. Pan Tadeusz Polniak zakupił z własnych środków w kwocie 18.000 zł chłodnię dla zmarłych do tego obiektu. Zagospodarowanie placu między nowym rondem, a murem kościelnym zostało sfinansowane z budżetu gminy w wysokości 100.000 zł, wygląda to imponująco,  za co serdecznie dziękujemy.
 9. Dzisiaj w sali Sokoła o godz. 1200 i w Wylewie w świetlicy o godz. 1900 odbędzie się spotkanie z władzami samorządowymi na podsumowanie kończącej się kadencji samorządu.
 10. Również dzisiaj w sali Sokoła o godz. 1730 odbędzie się spotkanie z kandydatem na Burmistrza P. Witoldem Mrozkiem i kandydatami na radnych.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana + Stanisław Bajda z Sieniawy. Pogrzeb jutro o godz. 1400 z tutejszej świątyni. Dzisiaj modlitwa różańcowa po wieczorowej Mszy św., a jutro godzinę przed pogrzebem. Polećmy jego dusze  Bożemu Miłosierdziu…
 12. Pomódlmy się o to byśmy starali się korzystać  z bogatego przesłania, jakie zostawił Kościołowi św. Jan Paweł II, polećmy wszystkie rodziny naszej parafii, by pogłębiały swoją wiarę i wzajemną miłość, wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców i pracujących dla dobra naszej wspólnoty…