1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca, modlimy się za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Ofiary z tacy przeznaczone będą na cele remontowe.
  2. Jutro na wieczorową Mszę św. harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju – przygotujmy się, aby je zabrać do swoich domów.
  3. Msze św. w tygodniu: rano godz. 700 i wieczorem Msza św. roratnia o godz. 1700. Zachęcamy do roratniego czuwania na modlitwie, aby uczcić MB i wyprosić łaskę dobrej spowiedzi i religijnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich parafian. W tym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie nie będzie Mszy św. w Leżachowie i Piganach.
  4. W tym tygodniu w naszym dekanacie odbywają się  spowiedzi świąteczne. Spowiedź w naszej parafii będzie w sobotę 22 grudnia, w godzinach 900– 1200 i od 1400– 1700. W Leżachowie i w Piganach tylko po południu od godz. 1400 – 1530.
  5. W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych chorych, którzy nie korzystają z posługi sakramentalnej w pierwsze piątki miesiąca, aby i oni mogli na święta pojednać się z Panem Bogiem.
  6. Zachęcamy parafian do zakupienia wigilijnej świecy, aby okazać pomoc potrzebującym dzieciom. Świece można nabywać w zakrystii. Zachęcamy również do podzielenia się z potrzebującymi darami żywnościowymi, które można składać do najbliższego czwartku.
  7. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę z opisem uhonorowania rodziny Ulmów przez papieża Franciszka i artykułem o nowych możliwościach dla Kół Gospodyń Wiejskich. Polecamy także Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, czasopismo Miłujcie się i CHiT.
  8. Ponad tydzień temu doszło do pożaru w zabudowaniach gospodarczych Państwa Brzyskich w Dybkowie. Aby okazać solidarność i pomoc materialną w tym nieszczęśliwym zdarzeniu w przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św. Serdecznie zachęcamy do wsparcia poszkodowanych.
  9. W dniach od 9 – 18 lutego 2019 r. w Poroninie k. Zakopanego organizowane jest zimowisko dla dzieci, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS. Odpłatność 300 zł. Szczegółowe informacje w Referacie Edukacji Urzędu MiG.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, którzy poczuwając się do jedności parafią przyjęli opłatki świąteczne i podziękowali za pracę Panu Organiście.
  11. Pomódlmy się, o dobrą, owocną spowiedź dla wszystkich parafian, a także by ten świąteczny czas był okazją do pogłębienia miłości do Boga i wzajemnej miłości w naszych rodzinach, polećmy w modlitwie także wszystkich ofiarodawców i zatroskanych o dobro naszej parafii…