1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Eucharystyczna – I Komunia św. dzieci klas III-ich. Uroczystość komunijna na Sumie o godz. 1100, o godz. 1600 nabożeństwo majowe w którym wezmą udział również dzieci komunijne, a po nim wieczorowa Msza św.
  2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. Zbliżają się święcenia diakonatu i święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji. Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do diakonatu i kapłaństwa, polecając Panu Bogu tę ważną decyzję ich życia przez pośrednictwo Maryi Matki Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa.
  4. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800. W Leżachowie i Piganach Msza św. we czwartek o godz. 1630.
  5. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 900 uroczystość I Rocznicy Komunii św. dzieci z klas IV.
  6. Spotkania formacyjne: poniedziałek – WKCH, środa – ministranci i lektorzy, w piątek – początek nowenny do Ducha Świętego przed bierzmowaniem – zapraszamy młodzież klas VIII i III gimnazjum na obowiązkowe spotkanie modlitewne na wieczorowej Mszy św.
  7. W sobotę od godz. 1600 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.
  8. Przyszła Niedziela to III Niedziela miesiąca- ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy parafii.
  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się I Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich. O godz. 1600 zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo majowe i wieczorową Mszę św. Po Mszy św. przejście do kościoła św. Jana Chrzciciela i tam o godz. 1715 rozpocznie się przegląd zatytułowany „Śpiewamy Tobie Matko”. Drodzy parafianie! W maju w wielu miejscach rozbrzmiewa pieśń Maryjna dla uczczenia MB, a w ostatnim czasie w wielu miejscach w naszej Ojczyźnie trwają nabożeństwa wynagradzające MB za znieważenie Jej Jasnogórskiego wizerunku. Zapraszamy bardzo serdecznie, aby wspólnym pięknym śpiewem uczcić Matkę Najświętszą i wynagradzać Jej wszelkie zniewagi.
  10. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – pismo dla dzieci i czasopismo Miłujcie się.
  11. Polećmy w modlitwie: wszystkich powołanych do służby Bożej, dzieci z klas trzecich i czwartych, młodzież mającą przyjąć Sakramentu Bierzmowania, tegorocznych maturzystów, chorych i  wszystkich dobroczyńców naszej wspólnoty…