1. Dzisiaj Dzień Matki. Dziękujemy Panu Bogu i polecamy w opiekę nasze Mamy zarówno żyjące jak i zmarłe. Polecajmy Panu Bogu także naszą Ojczyznę, którą nazywamy naszą Matką. Dla jej rozwoju w rodzinie państw europejskich wybierzmy dzisiaj godnych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.
 2. Dzisiaj o godz. 1600 nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 3. Jutro dzieci komunijne wraz z rodzicami będą pielgrzymowały do Wadowic, aby podziękować za łaski przyjętych sakramentów i polecić się wstawiennictwu św. JP II.
 4. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 Msza św. połączona z nabożeństwem majowym. Zachęcamy bardzo serdecznie do liczniejszego udziału w majówkach by czcić Matkę Bożą. We czwartek Msza św. w Leżachowie i w Piganach o godz. 1630.
 5. W poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Po wieczorowej Mszy św. pójdziemy w procesji błagalnej o urodzaje: w poniedziałek do figury św. Antoniego, we wtorek do kapliczki na ulicy Poniatowskiego, a we środę do krzyża w Dybkowie. Zachęcamy parafian do licznego udziału w modlitwie błagalnej o urodzaje w tym roku.
 6. W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego. Trwamy na modlitwie za kandydatów do diakonatu, którzy przyjmą święcenia w najbliższą Niedzielę i za diakonów, przed święceniami kapłańskimi.
 7. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną, a chorych z Wylewy i Kapleńskich Paweł odwiedzi w piątek od 1430.
 8. W przyszłą niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 1715 odbędzie się koncert chóru i orkiestry kameralnej Nicolaus z Kraczkowej. W programie utwory religijne Stanisława Moniuszki. Poziom artystyczny uznany w kraju i za granicą. Bardzo serdecznie zapraszamy na to kulturalne i religijne wydarzenie.
 9. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – pismo dla dzieci i czasopismo Miłujcie się.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. 14 maja w Przemyślu miał miejsce finał diecezjalny Konkursu Biblijnego, w którym wzięła udział Julia Pich uzyskując 18 miejsce i tytuł laureatki. Gratulujemy sukcesu.
 12. 21 maja w Strachocinie odbył się finał diecezjalny XIX Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach o św. Andrzeju Boboli. Naszą parafię reprezentowały Julia Janowska i Martyna Szczęch, które zajęły 4 i 9 miejsce. Gratulujemy sukcesu. Jedną z głównych nagród, którą wywalczyła Julia jest pielgrzymka do Rzymu, która odbędzie się w dniach 1-9 lipca. Są jeszcze wolne miejsca na udział w tym wyjeździe, zainteresowane osoby prosimy o kontakt.
 13. Parafialny oddział AK zaprasza parafian na pielgrzymkę do Częstochowy w intencji przebłagalnej za profanację jasnogórskiego wizerunku MB. W drodze powrotnej odwiedzimy Sanktuarium MB Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Wyjazd 8 czerwca o godz. 3.30 z parkingu parafialnego. Koszt 80 zł. zapisy u P. Henryki Ożga.
 14. Polećmy opiece MB młodzież, aby otworzyła się na przyjęcie darów Ducha Świętego, módlmy się za kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa, polećmy tegorocznych maturzystów, wszystkich chorych i dobroczyńców naszej parafii…