22 Niedziela zwykła- 1.09.2019r.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Sumie i w kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych. Gościmy dzisiaj S. Klarę ze Zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych i dziękujemy Panu Bogu za 30 lat pracy formacyjnej i modlitwy ADPDCz w naszej parafii. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 2. W parafii Manasterz uroczystość odpustowa . Suma o godz. 1200.
 3. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800.
 4. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Msza św. dla dzieci i młodzieży wszystkich szkół o godz. 800. Rozpoczęcie roku w SP w Sieniawie po Mszy św., a w Wylewie przed Mszą św. o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców i rodziców, aby z dziećmi i młodzieżą modlić się o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Przypominamy wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny rozpoczęli pojednani z Bogiem przez sakrament spowiedzi świętej.
 5. Przywóz uczniów spoza Sieniawy będzie w następującym porządku: Czerce – 7.35, Paluchy – 7.10, Pigany – 7.15, Leżachów – 7.35, Borki – 7.25, Kapleńskie – 7.30, Wylewa – 7.35
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek spowiedź w Leżachowie i w Piganach o godz. 1600 . W Sieniawie spowiedź w piątek od godz. 1630 z wystawieniem N. Sakramentu. W sobotę od godz. 900 odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną.
 7. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: poniedziałek – WKCH, wtorek – ministranci i lektorzy, środa – Grupa Modlitewna i ADPDCz , piątek  – spotkanie dla młodzieży i scholi. Zapraszamy młodzież klas 7, 8 i szkół średnich do udziału w duszpasterstwie młodzieży i do scholi, aby przez formację i śpiew wielbić Pana Boga i służyć wspólnocie parafialnej. Po spotkaniach wstępnych, organizacyjnych w poszczególnych grupach parafialnych już dziś zapraszamy na uroczyste, modlitewne rozpoczęcie pracy formacyjnej 20 września o godz. 18.00
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w Rudce. Suma o godz. 12.00
 9. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dzisiejszą Niedzielę, Gościa Niedzielnego , Małego Gościa Niedzielnego i Czasopismo Miłujcie się.
 10. Drodzy Parafianie! Rodzina Dominika i Kornelii Dudek z d. Piniło zamieszkała w Tryńczy przeżywa od kilkunastu dni trudny czas. Przy remoncie domu przez podmycie fundamentów podczas burzy utracili dom i konieczne jest jego gruntowne odbudowanie. Zwracamy się do wszystkich parafian o finansową pomoc na ten cel. Będzie to można uczynić przez ofiarę złożoną do puszek w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Okażmy solidarność i wg naszych możliwości wesprzyjmy w potrzebie rodzinę z czwórką małych dzieci.
 11. Polećmy opiece MB : dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, polećmy wszystkich dobroczyńców , ofiarodawców i zatroskanych o dobro naszej parafii i innych wspólnot …..