28 Niedziela zwykła -13.10.2019r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy ”. Przed świątynią zbierane są ofiary, które będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży z biedniejszych rodzin. O godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez WKCH i AK . O godz. 1600 odmówimy różaniec w intencji dziękczynnej za życie i pontyfikat Ojca św. Jana Pawła II, a po nim wieczorowa Msza św..
  2. W przyszłą Niedzielę będzie III-cia Niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy parafii.
  3. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700 połączona z nabożeństwem różańcowym. We czwartek o godz. 1530 Msza św. w Leżachowie i  w Piganach.
  4. Jutro modlitwę różańcową poprowadzą nauczyciele naszych szkół. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, zapraszamy nauczycieli emerytów i pracowników szkół. Będziemy prosić MB, by wypraszała nauczycielom potrzebne łaski, by otaczała opieką dzieło nauczania i wychowania prowadzone w naszych szkołach.
  5. Spotkania formacyjne: poniedziałek – WKCH, wtorek –  ministranci i lektorzy, piątek młodzież RAM.
  6. We środę przypada 41 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Po wieczorowej Mszy św. w czasie modlitwy różańcowej przedstawimy prezentację ważnych treści z nauczania św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie zapalimy znicze przy pomniku naszego Wielkiego Rodaka. Prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie.
  7. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, pismo dla dzieci Mały Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się.
  8. Aby nie śpieszyć się w ostatniej chwili organizujmy sobie czas, by uporządkować cmentarz parafialny i cmentarz w Leżachowie przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy, aby do kontenerów cmentarnych nie przywozić śmieci ze swoich domów i nie wywozić w beczkowozach wody z cmentarza do celów gospodarczych, czy budowlanych.
  9. Dzisiaj w dzień wyborów parlamentarnych polećmy MB Królowej Polski i św. Janowi Pawłowi II naszą Ojczyznę i prośmy, aby wybrano dzisiaj ludzi mądrych i uczciwych, którzy będą dbali nie o siebie, ale o wspólne dobro. Prośmy również o to, by nikt nie zlekceważył udziału w tych ważnych wyborach……