30 Niedziela zwykła – 27.10.2019r.

1. Dzisiaj w parafii Krasne uroczystość odpustowa. Suma o godz. 12:00.

2. Dzisiaj o godz. 16:00 odmówimy modlitwę różańcową, po niej wieczorowa Msza św.

3. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w Sieniawie o godz. 7:00, 9:00 i o godz.13:00 – będzie to Msza Św. koncelebrowana, z procesją żałobną na cmentarz. Msze Św. w Leżachowie i w Piganach o godz. 900 z procesją na cmentarz.

4. Drodzy Parafianie! Ofiary z tacy w Uroczystość Wszystkich Świętych będą przeznaczone na pokrycie kosztów wywozu śmieci z naszych cmentarzy; w Sieniawie i w Leżachowie. Koszt wywozu śmieci z cmentarza w Sieniawie to 14.000zł. 1/3 tej kwoty pokrywa Pan Tadeusz Polniak z opłat cmentarnych a 2/3 pokrywa parafia. Na naszym cmentarzu są groby nie tylko naszych parafian, ale także wielu innych osób i dlatego w tym dniu wszyscy, którzy przybywają do parafii mogą się dołożyć do utrzymania cmentarza.

5. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. w Sieniawie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 z procesją żałobną na cmentarz.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencji Ojca św. W listopadzie spełniając powyższe warunki i nawiedzając pobożnie cmentarz możemy zyskać odpust zupełny do 8 listopada a w dniach następnych odpust cząstkowy.

7. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700 połączona z modlitwą różańcową a w listopadzie z modlitwą za zmarłych zgłaszanych w tegorocznych wypominkach. Karteczki na wypominki są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Spotkania formacyjne: poniedziałek – WKCH, wtorek – ministranci i lektorzy, środa – GM, we czwartek na wieczorową Mszę św. i spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem zapraszamy młodzież klas VII. W Dzień Zaduszny od godz. 8.30 odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną

9. W tym tygodniu przed każdą Mszą św. i w trakcie wszystkich nabożeństw okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. . Zachęcamy wszystkich parafian, aby skorzystać ze spowiedzi i z czystym sercem polecać Panu Bogu swoich bliskich zmarłych. Ponieważ w tym roku I piątek wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych i popołudniu nie będzie już ani nabożeństwa ani spowiedzi, prosimy wcześniej skorzystać ze spowiedzi św.

10. Intencje.

11. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.

12. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na cele remontowe w ubiegłą III Niedziele miesiąca zebrano 6400zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

13. Polećmy w modlitwie wszystkich budowniczych , fundatorów i troszczących się o nasze świątynie. Polećmy nas samych i naszych bliskich i prośmy , by nasze serca były żywą świątynią Bożą ………