32 Niedziela zwykła – 10.11.2019r.

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – modlimy się w intencji chrześcijan w Sudanie Południowym – najmłodszym niepodległym państwie świata, bardzo wyniszczonym wieloletnią wojną domową.

2. Dzisiaj o godz.1500 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez WKCH i AK. O godz. 1600 modlitwy za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i wieczorowa Msza św.

3. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Modlić się będziemy dziękując Panu Bogu za dar wolności i o błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny oraz za poległych w jej obronie. O godz. 1500 odprawimy uroczystą koncelebrowaną Mszę św. w intencji Ojczyzny i w intencjach z godz. 17.00 Po Mszy św. nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem św.JP II i Tablicą Legionistów . Następnie w Sali Sokoła odbędzie się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Sieniawie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

4. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700 połączona z nabożeństwem za zmarłych zgłaszanych w tegorocznych wypominkach.

5. We czwartek Msza św. i modlitwy za zmarłych w Leżachowie i w Piganach o godz. 1530.

6. Dyrekcja, pracownicy i dzieci z przedszkola sióstr w Sieniawie serdecznie zapraszają wszystkich na wspólne obchody Święta Niepodległości i urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 16.00. Po Mszy św. w Sali Sokoła odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez przedszkolaków.

7. Spotkania formacyjne: wtorek – spotkanie dla lektorów, środa – GM, piątek – młodzież RAM.

8. Najbliższa niedziela to III niedziela miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii, a do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na powstanie w Przeworsku Domu Miłosierdzia św. JPII. Będzie to pomnik – wotum dziękczynne mieszkańców powiatu przeworskiego dla upamiętnienia 100 – lecia urodzin św. JPII. Serdecznie polecamy ofiarności parafian tę piękną inicjatywę dobroczynną, która będzie służyła osobom niepełnosprawnym.

9. W przyszłą Niedzielę Mszą św. o godz. 11.00 rozpoczniemy konferencję historyczno – patriotyczną dziękując Panu Bogu za opiekę nad naszą Ojczyzną. Po Mszy św. będą omówione dwa tematy: „ Uśmiech Ojczyzny na przystanku Niepodległość „ i „ Polityka Józefa Piłsudskiego w kwestii ukraińskiej „. Uczynią to P. Dr Rafał Czupryk z UR i P. Artur Brożyniak z rzeszowskiego IPN. Bardzo serdecznie zapraszamy.

10. Intencje.

11. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.

12. W najbliższą środę w Sieniawie zainteresowane kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie przed kościołem.

13. Módlmy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny, za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców, polećmy chrześcijan w Sudanie Południowym, by nie tracili ducha w trudnym położeniu, polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia……