2 Niedziela Adwentu – 8.12.2019r.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przez modlitwę i ofiary składane do puszek niesiemy pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP po Sumie będzie otwarta nasza świątynia, aby można było pomodlić się w godzinie łaski dla świata.
 3. Dzisiaj o godz. 1500 w godzinie miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez WKCH i AK. O godz. 1600 wieczorowa Msza św.
 4. Jutro o godz. 1000 będzie odprawiona Msza św. ku uczczeniu MB Niepokalanie Poczętej i w intencji S. Służebniczek oraz dzieci i pracowników Przedszkola Sióstr. Siostry i dzieci zapraszają parafian do wspólnej modlitwy.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek – WKCH, wtorek – ministranci i lektorzy, środa – GM, piątek – uczniowie klas VI w ramach formacji przed bierzmowaniem i młodzież RAM.
 6. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem Msza św. roratnia o godz. 1700 Zachęcamy do liczniejszego udziału w adwentowej modlitwie, aby uprosić łaskę dobrej spowiedzi świątecznej dla wszystkich parafian i wiele innych potrzebnych łask . We czwartek Msza św. w L& P o godz. 1530
 7. W przyszłą Niedzielę przypadnie III Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy parafii.
 8. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, która zawiera rozważania o spowiedzi i kryzysie wiary, polecamy także Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – pismo dla dzieci. Zachęcamy do nabycia w zakrystii wigilijnej świecy ,aby wesprzeć tych, którzy są biedniejsi od nas. Wzorem lat ubiegłych od jutra będziemy zbierać dary żywnościowe z których przygotujemy na święta paczki dla rodzin potrzebujących pomocy. Dary będzie można składać do pojemników przy wyjściu z kościoła
 9. Pan Organista roznosząc opłatki świąteczne odwiedzi parafian w następującej kolejności: poniedziałek od godz. 14.00 ul. JPII, Polna i Zielona, a po wieczorowej Mszy św. mieszkania na Manhattanie, wtorek – od godz. 15.00 ul. Kościelna, Broniewskiego, Czarnieckiego, a po wieczorowej Mszy św. Rynek blok ABC, środa od godz. 15.00 ul. Sikorskiego, Piłsudskiego, Słoneczna, Wesoła, a po wieczorowej Mszy św. ul. Jagiellońska, czwartek od godz. 13.00 Leżachów od strony cmentarza.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy współpracowali ze św. Mikołajem i przyczynili się do przeżycia radosnych chwil przez dzieci i młodzież naszej parafii. Bóg zapłać. Równie serdeczne podziękowanie przesyła Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z Przeworska za ofiary zbierane do puszek na Dom Miłosierdzia. Zebrano 2960zł. Także O. Łukasz pracujący w Irkucku na Syberii serdecznie dziękuje za modlitwę i hojne ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę. Zebrano 5550zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.
 11. W modlitwie polećmy wszystkich parafian, aby na Święta pojednali się z Bogiem, polećmy także wszystkich dobroczyńców , ofiarodawców i potrzeby Kościoła na Wschodzie….