3 Niedziela Adwentu – 15.12.2019r.

 

 1. Dzisiaj modlimy się za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na fundusz remontowy parafii.
 2. Wieczorowa Msza św. o godz. 1600.
 3. Msze św. w tygodniu: rano godz.. 700 i wieczorem Msza św. roratnia o godz. 1700. . Zachęcamy do roratniego czuwania na modlitwie, aby uczcić MB i wyprosić łaskę dobrej spowiedzi i religijnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich parafian. W tym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie nie będzie Mszy św. w L&P.
 4. Jutro na wieczorową Mszę św. harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju – przygotujmy się , aby je zabrać do swoich domów .
 5. W tym tygodniu w naszym dekanacie odbywają się już spowiedzi świąteczne. Spowiedź w naszej parafii będzie w sobotę 21 grudnia. Spowiedź w Sieniawie od godz. 900– 1200 i od 1400– 1700. W Leżachowie i w Piganach tylko po południu od godz. 1400 – 1530.
 6. W poniedziałek 23 grudnia od godz. 900 odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii także tych chorych, którzy nie korzystają z posługi sakramentalnej w pierwsze piątki miesiąca, aby i oni mogli na święta pojednać się z Panem Bogiem.
 7. Zachęcamy parafian do zakupienia wigilijnej świecy, aby okazać pomoc potrzebującym dzieciom. Zachęcamy również do podzielenia się z potrzebującymi darami żywnościowymi, które można składać do soboty włącznie.
 8. Tradycyjnie już w okresie świątecznym Stowarzyszenie „Kibic z sercem „ już po raz 13 organizuje Osiedlowy Turniej piłki Nożnej, który odbędzie się 29 grudnia w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sieniawie. Podczas tej imprezy, a także w najbliższą ostatnią Niedzielę Adwentu będą zbierane datki pieniężne na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Datki zbierane będą po wszystkich Mszach św. w całej parafii. W tym roku Stowarzyszenie pragnie objąć pamięcią, okazać solidarność i pomoc w rehabilitacji Pana Mariana Świta, który nie tylko wspierał sportowców ale także wiele innych osób i wszelkie potrzeby naszej parafii. W kończącym się roku Stowarzyszenie udzieliło pomocy na kwotę 55 tys. zł. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby wesprzeć Stowarzyszenie w tym pięknym zatroskaniu o duchowe i materialne potrzeby innych osób.
 9. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę z rozważaniami o wierze, która daje szczęście , Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.
 10. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana + Sabina Szymańska. Jej pogrzeb jutro o godz. 12.00 z kościoła parafialnego. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu…..
 11. Pomódlmy się, o dobrą, owocną spowiedź dla wszystkich parafian a także, by ten świąteczny czas był okazją do pogłębienia miłości do Boga i wzajemnej miłości w naszych rodzinach, polećmy w modlitwie także wszystkich ofiarodawców i pracujących dla dobra naszej parafii……