4 Niedziela Adwentu – 22.12.2019r.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela to czwarta Niedziela W naszej wspólnocie modlimy się o owocne, pełne wiary i miłości spotkanie z Synem Bożym  w tajemnicy Wcielenia.
  2. W dzisiejsza Niedzielę po wszystkich Mszach św. piłkarze i kibice naszego Sokoła kwestują, aby pomóc w rehabilitacji P. Mariana Świta. Ofiary będą zbierane również 29 grudnia w hali sportowej podczas turnieju piłki nożnej. W miarę swoich możliwości starajmy się wesprzeć to piękne dzieło niesienia pomocy naszym bliźnim.
  3. We wtorek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Rano o godz. 700 Msza św. w kościele parafialnym. W tym szczególnym dniu gromadzimy się w rodzinach przy wigilijnym stole. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy wspólną modlitwą całej rodziny, a następnie odczytujemy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim. Wykorzystajmy tę niezwykłą chwilę, opłatek, życzenia, aby odnowić i umocnić wzajemną miłość w rodzinie. Podczas wieczerzy wigilijnej nie spożywamy alkoholu.
  4. Pasterka w Leżachowie i w Piganach o godz. 2200, w Sieniawie o północy. Ofiary z tacy z „Pasterki” przeznaczone będą na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  5. W Uroczystość  Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą Niedzielę z jednym wyjątkiem; nie będzie Mszy św. o godz. 1600.
  6. W czwartek Święto św. Szczepana. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 11.00. nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Mszę św. o godz. 9.00 odprawimy w świątyni p.w. św. Jana Chrzciciela. Ta świątynia odnowiona i poświęcona ponad rok temu w mijającym roku była wyposażana w organy, nagłośnienie a w ostatnich dniach w ołtarz, ambonę, ławki, konfesjonał i ławki dla służby liturgicznej. Zapraszamy Parafian , Rodaków i Gości na świąteczną modlitwę w dawnej świątyni parafialnej w Sieniawie. Po Sumie i w kościołach filialnych poświęcenie owsa. Taca przeznaczona będzie na potrzeby uczelni katolickich.
  7. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się . Jest jeszcze kilka świec wigilijnych.
  8. Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa organizuje zimowisko dla dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS. Wypoczynek będzie miał miejsce w Białym Dunajcu k/Zakopanego w dniach od 11 – 20.01. 2020 r. Odpłatność dla dzieci rolników wynosi 350 zł. przy pełnej odpłatności z wypoczynku mogą skorzystać inne dzieci. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Referatem Edukacji w urzędzie MiG.
  9. Pomódlmy się, by ten świąteczny czas był okazją do pogłębienia naszej wiary tajemnicę Narodzenia Pańskiego i pogłębieniem miłości wzajemnej w naszych rodzinach, polećmy w modlitwie także wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i pracujących dla dobra naszej parafii…