Święto św. Szczepana – 26.12.2019r.

 

  1. W dniu dzisiejszym modlitwą i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie w naszej Ojczyźnie. Porządek Mszy św. : w Sieniawie w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 11.00, o godz. 9.00 w kościele św. Jana Chrzciciela. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Na Sumie i w kościołach filialnych poświęcenie owsa.
  2. Msze św. w tym tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700 .
  3. Jutro w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty po Mszach św. rozdanie poświęconego wina.
  4. W sobotę wspomnienie św. Młodzianków. Modlić się będziemy za wszystkie dzieci naszej parafii.
  5. W najbliższą niedzielę Święto św. Rodziny.
  6. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. W piątek i w sobotę: jeden kapłan odwiedzi parafian w Piganach –początek od Leżachowca, a drugi kapłan odwiedzi parafian w Leżachowie – początek od Sieniawy. Trzeci kapłan w piątek odwiedzi parafian na Borkach. Kolędę rozpoczniemy od godz. 900.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu świątyni, jej obejścia na czas Świąt i za przygotowanie i uświetnienie liturgii świątecznej. Dziękujemy Siostrom Zakonnym i innym osobom za dekorację świątyni, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Scholii, Nadleśnictwu Sieniawa za podarowanie i przywiezienie choinek, dziękujemy za wykonanie oświetlenia w otoczeniu świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy, włączyli się w przygotowanie dekoracji i liturgii. Dziękujemy wszystkim Parafianom, Rodakom i Gościom którzy przez świąteczną ofiarę wsparli potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  8. Zmarł nasz parafianin: + Czesław Dudek. Pogrzeb w sobotę 28.12.2019r. o godz. 1200 w kościele św. Jana Chrzciciela. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu….
  9. Drodzy Parafianie! Od tego czasu uroczystości pogrzebowe naszych parafian będą odprawiane w kościele św. Jana Chrzciciela. Godzinę przed rozpoczęciem obrzędów pogrzebowych gromadzimy się w świątyni św. Jana Chrzciciela i rozpoczyna się modlitwa różańcowa za zmarłego, koronka do Bożego Miłosierdzia i stosowne pieśni. O wyznaczonej godzinie kapłan rozpocznie liturgie, w miejscu , gdzie zmarły oczekuje na pogrzeb i trumna będzie przeniesiona do świątyni i rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Po zakończeniu liturgii kondukt pogrzebowy udaje się na cmentarz. Przybywając na pogrzeb obsługa pogrzebu wskaże, gdzie będzie można złożyć wieńce pogrzebowe. W dniach poprzedzających pogrzeb różaniec w intencji zmarłej osoby odbywa się w świątyni św. Jana Chrzciciela. Pięknie odnowiona, poświęcona i w ostatnim roku godnie wyposażona świątynia a także miejsce, gdzie znajduje się pomieszczenie dla zmarłych zostało tak przygotowane, aby w godnym miejscu modlić się i żegnać naszych zmarłych parafian. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim/ Ks. Abp Józef Michalik, P. Burmistrz Adam Woś, Rada MiG Sieniawa, Pani Konserwator Zabytków, pracownicy Urzędu oraz firmy budowlane i konserwatorskie/ , którzy przyczynili się do tego , że ta świątynia i jej otoczenie zostały uratowane od zniszczenia , będą służyły naszej parafii i są przykładem właściwej troski o wspólne dobro.
  10. Trwajmy w zjednoczeniu z Chrystusem przyjmując Go w Komunii św. i umacniajmy wzajemną miłość podczas tego świątecznego okresu………..