2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.01.2020r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę miesiąca – Niedzielę adoracyjną. Po Sumie i w kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.
  2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – jest to święto obowiązujące wszystkich wierzących. Msze św. w parafii – jak w każdą Niedzielę. Po wieczorowej Mszy św. o godz. 1700 w sali widowiskowej Sokoła będzie wystawione Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. ”Świąteczna ulica” przygotowane przez Młodzieżową Grupę Teatralną pod opieką Siostry Moniki. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten spektakl, aby przeżyć chwilę zadumy nad Tajemnicą Bożego Narodzenia.
  3. W Msze św. w tygodniu : rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700.
  4. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę ze specjalnym dodatkiem – zbiorem modlitw, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się. Przy stoliku z prasa katolicką można również nabyć kadzidło i kredę, aby jutro je poświęcić i oznaczyć drzwi naszych domów.
  5. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z wizyta duszpasterską w następującej kolejności: wtorek: cd. Dybków od P. Dąbek w stronę krzyża i od krzyża w stronę P. Tadeusza Wosia, środa: ul. Piłsudskiego, Czarnieckiego, Sikorskiego, Broniewskiego, Kościelna i Kościuszki od młyna do rynku, czwartek: ul. Jagiellońska, Słoneczna, Wesoła, Plac Wolności i ul. Kopernika, piątek: ul. Polna i JPII od Wylewy i od Banku, sobota: osiedle za Parkiem; ul. Kościuszki, Parkowa, Czartoryskiego i obydwa bloki. We wtorek, środę, czwartek i piątek kolędę rozpoczniemy od godz. 1500, w sobotę od godz. 900.
  6. W czasie adoracji prośmy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla nas samych, naszych rodzin, dla Ojczyzny i całej wspólnoty Kościoła, polećmy także wspólnotę Seminarium Duchownego i wszystkich dobroczyńców naszej parafii.