7 Niedziela zwykła – 23.02.2020r.

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się za wszystkich uzależnionych od alkoholu i za ich rodziny. Polecamy Panu Bogu podejmujących całkowitą abstynencję, aby uprosić łaskę trzeźwości.
 2. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.
 3. Spotkania formacyjne: poniedziałek – WKCH, wtorek – ministranci i lektorzy.
 4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego będziemy się przygotowywać do obchodów Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Msze św. z obrzędem posypania popiołu; w Sieniawie o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, w Leżachowie i w Piganach o godz. 15.30. W związku z wielką tragedią, która miała miejsce w Leżachowie, w Środę Popielcową zbierzemy tacę na Mszach św. w całej parafii, aby wesprzeć Panią Ewę w tak trudnym czasie. Niech to będzie nasz uczynek miłości na początku Wielkiego Postu.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 6. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, po niej wieczorowa Msza św. Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież o godz. 19.00.
 7. W soboty Wielkiego Postu o godz. 18.00 będzie prowadzony „Kurs przedmałżeński” dla młodzieży, która zamierza zawrzeć związek małżeński. Zaświadczenie o ukończeniu tego kursu jest wymagane do sporządzenia protokołu przedślubnego. Kurs ten można odbyć indywidualnie, nie tworząc jeszcze par narzeczeńskich.
 8. W przyszłą Niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorowa Msza. Św.
 9. W dniach 3-5 kwietnia odbędzie się w Błażowej Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, serdecznie zapraszamy młodzież na to piękne wydarzenie wiary. Zapisy prowadzi ks. Łukasz, koszt bez dojazdu to 35zł.
 10. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i pismo dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedziele miesiąca. Zebrano 6100zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12. Siostra Maria – Dyrektor Przedszkola Sióstr Służebniczek informuje, że zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020-2021 rozpoczynają się od poniedziałku 24 lutego w budynku przedszkolnym w godz. od 8.00-16.00
 13. Pomódlmy się o wieczny pokój dla zmarłego Artura – wieczny odpoczynek……..a opiece MB powierzmy Ewę i jej dzieci, a szczególnie prośmy o zdrowie dla małej Anielci – pod Twoją obronę…..