2 Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020r.

1. W dzisiejszą Niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy misyjną działalność Kościoła.

2. O godz, 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez WKCH i AK. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich wieczorowa Msza św. Zapraszamy parafian do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

3. Najbliższa niedziela to III niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii.

4. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. We czwartek w L&P o godz. 15.30 Droga Krzyżowa i Msza św.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci we środę o godz. 16.30 . Prosimy, aby dzieci na to nabożeństwo przynosiły małe krzyżyki.

6. We czwartek na wieczorową Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy wszystkich rodziców dzieci komunijnych.

7. W piątek o godz. 15.30 adoracja N. Sakramentu, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa a po niej wieczorowa Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

8. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, w której polecamy bardzo aktualny temat: Jak powinien się zachować katolik w czasie epidemii , piękne wspomnienie o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Fokolare i Sprawozdanie z działalności Caritas Polska, polecamy również Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego , czasopismo Miłujcie się i Misyjne Drogi.

9. Przeżywając w Wielkim Poście czas intensywniejszej modlitwy i ofiary, tradycyjnie już prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną zarówno wspólnoty Róż Różańcowych , grup duszpasterskich jak i indywidualnych ofiarodawców.

10. Pani Dyrektor SP w Sieniawie informuje, że zapisy dzieci do świetlicy szkolnej trwają do 20 marca 2020r. Uczniowie klas 0-VIII dojeżdżający autobusem szkolnym, musza być zapisani do świetlicy.

11. Pani Ewa Florek z chorą Anielcią i małym Antosiem a także z całą swoją rodziną składa bardzo serdeczne podziękowanie za każdą ofiarowaną pomoc, wsparcie i modlitwę po tragedii w Leżachowie. Dziękuje za przekazaną pomoc z parafii, za trwającą zbiórkę w Internecie i za zbierane w sklepach przez harcerzy i inne osoby środki czystości. W najbliższą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich znanych i nieznanych dobroczyńców tej poszkodowanej rodziny.

12. Powiatowy Inspektorat Sanitarny z Przeworska informuje, że osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w miejscu występowania KORONOWIRUSA i zaobserwowały u siebie objawy takie jak : gorączka, kaszel i problemy z oddychaniem powinny niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno – epidemiologiczną. Na plakacie w gablocie podane są telefony i inne szczegółowe informacje.

13. Pomódlmy się za misjonarzy biorących udział w trudzie głoszenia Ewangelii, polećmy całą wspólnotę parafii prosząc o ducha pokuty w WPoście, wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców, a także wszystkie kobiety i dziewczęta naszej parafii….