3 Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020r.

 

 1. Dzisiaj o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich wieczorowa Msza św. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone będą na fundusz remontowy parafii.
 2. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. We czwartek w L&P o godz. 15.30 Droga Krzyżowa i Msza św. W ciągu tygodnia kościół parafialny będzie otwarty w ciągu dnia, aby można wstąpić na modlitwę w tym czasie zagrożenia zdrowia i życia wielu osób.
 3. We czwartek przypada uroczystość św. Józefa. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich ojców. Polecać będziemy w modlitwie solenizantów, a wśród nich Ojca św. Seniora Benedykta XVI i ks. Abpa Józefa Michalika.
 4. W tym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci i spotkań formacyjnych.
 5. W piątek w Sieniawie o godz. 16.00 adoracja N Sakramentu, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej wieczorowa Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.
 6. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, w której tematem numeru jest – Pobożność po męsku i jako dodatek książeczka z rachunkiem sumienia, polecamy także Gościa Niedzielnego., Małego Gościa i czasopismo Miłujcie się. W zakrystii można nabywać paschaliki w cenie 7zł i baranki w cenie 5 zł lub więcej. Polecamy również skarbonki wielkopostne, tak by jedna znalazła się w rodzinie. Zebrane w ten sposób ofiary Caritas przeznacza dla Seniorów.
 7. Młodzieży klas ósmych polecamy plakat dotyczący rekrutacji do Katolickiego Liceum w Jarosławiu. Społeczność szkolna tego liceum zaprasza na dzień otwarty 20 marca o godz. 9.00. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli złożone na cele misyjne. Do puszek zebrano 2500zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 9. Drodzy Parafianie! W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego docierają do nas różne komunikaty i rozporządzenia zarówno władz państwowych, samorządowych, służby zdrowia, służb sanitarnych, a także Ks. Abpa i Kurii Metropolitalnej. Wszystkie te informacje i polecenia dotyczą zdrowia i życia nas wszystkich, dlatego bądźmy odpowiedzialni i pilnie ich przestrzegajmy./ To zarządzenie jest także w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 10. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana + Tadeusz Sikorski z Leżachowa. Pogrzeb w kościele w Leżachowie dzisiajo godz. 13.00. Polecimy jego dusze miłosierdziu Bożemu…..
 11. Powierzajmy wstawiennictwu MB obecny trudny czas zagrożenia epidemią, prośmy o zdrowie dla wszystkich chorych, o siły dla niosących wszelaką pomoc i o wiarę w Bożą pomoc dla nas wszystkich……..