5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich wieczorowa Msza św.
  2. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.
  3. W najbliższy czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci ś. JPII. Pamiętajmy co do nas wielokrotnie mówił: Nie lękajcie się, musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć. To ona daje siłę, to dzięki niej możemy ratować siebie, budować i chronić nasza wspólnotę i pamiętać o solidarności. Rocznicowe uroczystości przeniesiono do mediów, dlatego korzystajmy z nich , aby pokrzepić się postawą nieugiętej wiary i miłości naszego wielkiego Rodaka.
  4. W piątek w Sieniawie o godz. 17.00 adoracja N Sakramentu, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej wieczorowa Msza św. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.
  5. Spowiedź wielkanocna zgodnie z podanymi zaleceniami będzie się odbywała pojedynczo w obydwu zakrystiach, z zachowaniem szczególnej ostrożności. Spowiadać będziemy przez cały tydzień pół godz. przed i godzinę po rannej Mszy św., a także wieczorem od godz. 16.00 do 18.00 i w razie potrzeby po wieczorowej Mszy św. Bardzo prosimy o nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę. Nie będzie odwiedzin chorych na I piątek miesiąca, ani przed świętami. W razie pogorszenia stanu zdrowia i w innych przypadkach dotyczących spowiedzi prosimy o kontakt telefoniczny: ks. proboszcz – 509702540, ks. Łukasz – 530845924.
  6. Polecamy dzisiejsza prasę katolicką: Niedzielę z krzepiącymi rozważaniami w czasie epidemii, a także o 15 rocznicy śmierci św. JPII, polecamy również Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.
  7. Drodzy Parafianie! W tym czasie trwającej epidemii, wsłuchując się w słowa papieża Franciszka, nie zmarnujmy tych trudnych dni. Konkretne, nawet drobne gesty czułości, wyrażane bezpośrednio albo przez telefon, są bardzo istotne. Nadają życiu sens i poczucie wspólnoty, bo dzisiaj ludzie żyją odizolowani od siebie, są pełni obaw i lęku co będzie dalej. Z myślą o naszej wspólnocie parafialnej, o potrzebie wspólnej modlitwy uruchomiliśmy transmisję Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła parafialnego przez łącza internetowe. Wykorzystajmy także ten sposób bycia razem i wspólnej modlitwy, by to zagrożenie ustało i byśmy mogli bez obaw z radością przychodzić do Domu Pana. Potrzebne linki do transmisji są na stronie internetowej parafii / sieniawa.przemyska.pl / Prosimy o poinformowanie o tej możliwości innych osób i o pomoc w uruchomieniu transmisji.
  8. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Michał Lisik z Sieniawy i + Władysław Żuraw z Pigan. Pogrzeby tylko z udziałem najbliższej rodziny. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu……
  9. Módlmy się o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych, o siły dla służby zdrowia i innych osób niosących wszelaką pomoc…..Panie przymnóż nam wiary. Jezu ufamy Tobie.