1. Ojciec Święty Franciszek w dniu 3 kwietnia 2020r. mianował księdza Prałata Krzysztofa Chudzio, proboszcza parafii Jasienica Rosielna biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej. Otoczmy modlitwą nowego Pasterza naszej diecezji, aby cieszył się dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami w pasterskim posługiwaniu.
 2. Dzisiaj poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Módlmy się o owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dzisiaj nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1600, po nich wieczorowa Msza św.
 4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 5. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, czasopismo Miłujcie się i Misyjne Drogi.
 6. Msze św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 700 i 1800. Spowiedź od 16:00

 

Triduum Paschalne:

 

 1. Wielki Czwartek. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz.23.00 W tym dniu Msza św. tylko wieczorem. Gorąco pragnąłem spożyć paschę z wami…..i my zapragnijmy przyjąć – tak jak możemy – Jezusa do naszych serc .

 

 1. Wielki Piątek. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od godz. 8.00 przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa w kościele parafialnym. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku, Adoracja Krzyża i Gorzkie Żale. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 23.00.. .

 

 1. Wielka Sobota. Adoracja w grobie Pańskim od godz.8.00. W tym roku nie będzie wspólnego poświęcenia pokarmów: ani w świątyniach, ani w wyznaczonych miejscach. Pokarmy pobłogosławi  każda rodzina w swoim domu. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.  Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. po zakończeniu liturgii nie będzie już nocnej adoracji Pana Jezusa w Grobie.

 

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msze św. Sieniawa : Rezurekcja o godz. 600 a następnie Msza św. o 900 i 1100.Wieczorowej Mszy św. nie będzie. Leżachów i Pigany – Msza św. o godz. 900.

 

 1. Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w Sieniawie o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Leżachów – godz. 8.00. Pigany – godz. 10.00

 

 1. Drodzy Parafianie! W tym roku, ten święty i bardzo ważny dla naszego zbawienia czas, przeżywamy w innych niż dotąd okolicznościach. Bez wielu zewnętrznych przejawów pasyjnej pobożności czujemy się „ jakby z szat obnażeni „ , ale tak jak potrafimy zachowajmy istotę tego czasu, tych świąt. Syn Boży przeszedł ze śmierci do życia i pragnie, byśmy dzięki Jego łasce przechodzili od zła i grzechu do nowego piękniejszego życia. Módlmy się o to bardzo gorąco w naszych rodzinach. Wykorzystajmy dostępne transmisje Mszy św. i wszystkich celebracji. Niech ta Pascha napełni Was upragnionym pokojem, a miłosierny Pan obdarzy zdrowiem i głęboką ufnością, że każde, także ostatnie, słowo do Niego należy. W duchowej i modlitewnej łączności powtarzajmy wspólnie: JEZU UFAMY TOBIE.