Poniedziałek Wielkanocny

 

  1. Przeżywamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800. Rano i wieczorem przed Mszą św. można skorzystać ze spowiedzi św. W tygodniu w ciągu dnia świątynia parafialna będzie otwarta, zapraszamy na chwilę modlitwy i adoracji Pana Jezusa. We czwartek Msza św. w L&P o godz. 16.30.
  3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jeśli ktoś z parafian otrzymał wielkopostną skarbonkę, to można ja złożyć na ołtarzu MB, także poza nabożeństwem. Modlić się będziemy za pełniących czyny miłosierdzia i za ofiarodawców naszej parafii.
  4. Polecamy świąteczną prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przez modlitwę w świątyni , a także przez duchową i modlitewną łączność przeżywali uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Księżom Wikariuszom za przygotowanie i przeprowadzenie Liturgii, Siostrom Zakonnym za modlitwę, dekoracje i starania dla funkcjonowania naszej świątyni. Dziękujemy za posługę liturgiczną i adorację w ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękujemy za transport kwiatów do Bożego Grobu. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty i świąteczna dekoracje świątyni. Bóg zapłać. Niech zmartwychwstały Chrystus obdarzy wszystkich zaangażowanych potrzebnymi łaskami.
  6. Módlmy się o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych, w intencji służby zdrowia, polećmy opiece MB uczelnie katolickie w naszej Ojczyźnie, a w szczególności nasze przemyskie Seminarium Duchowne….