3 Niedziela Wielkanocy – 26.04.2020r.

 

  1. Dzisiaj w III Niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Przeżywany on będzie pod hasłem ”Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia „ Rozpoczęciu Tygodnia Biblijnego towarzyszy IV Narodowe Czytanie Pisma świętego. Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także teraz, kiedy zmagamy się z pandemią niesie ono siłę Zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha św., motywuje do służby i poświęcenia.
  2. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek w L& P spowiedź i Msza św. o godz. 1630. W Sieniawie w piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa.
  4. W piątek początek nabożeństw majowych. W maju nie będzie odwiedziń chorych z racji I piątku miesiąca.
  5. W tym roku uroczystość MB Królowej Polski będziemy obchodzić w sobotę 2 maja. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  6. Przyszła Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę z artykułem” Czemu służy Narodowe Czytanie Pisma świętego” Polecamy także: Gościa Niedzielnego, czasopismo dla dzieci – Mały Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się.
  8. Pomódlmy się za pełniących dzieła miłosierdzia, za kandydatów do święceń diakonatu,  za tegorocznych maturzystów,  prośmy o ustanie epidemii, polećmy wszystkie nasze rodziny opiece i wstawiennictwu Matki Bożej……