4 Niedziela Wielkanocy – 3.05.2020r.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. po Sumie i w kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana Chrzciciela będzie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych naszej Gminy. Po Mszy św. będą złożone wieńce przy pomniku św. Floriana i na grobie + Mariana Ceglaka, wieloletniego komendanta OSP.
  3. Zbliżają się święcenia diakonatu i święcenia kapłańskie w naszej Archidiecezji Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do diakonatu i kapłaństwa polecając Panu Bogu tę ważną decyzję ich życia przez pośrednictwo Maryi Matki Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa.
  4. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800. We czwartek Msza św. w L&P o godz.16.30.
  5. We środę po wieczorowej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych z całej parafii.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
  7. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Modlimy się za biskupa Stanisława Jamrozka i wszystkich solenizantów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa – pismo dla dzieci i czasopismo Miłujcie się.
  9. Firma; Przewóz osób Gliniak Stanisław z Tryńczy, informuje o wznowieniu kursu od 4.05.2020r. na linii Sieniawa – Tryńcza – Gniewczyna – Przeworsk – szpital.