6 Niedziela Wielkanocy – 17.05. 2020r.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo majowe, a po nim wieczorowa Msza św. W kościele św. Jana Chrzciciela Msza św. o godz. 14.30.

2. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca modlimy się za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom, którzy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy trwania ograniczeń dotyczących ilości osób w kościele pamiętali o bieżących potrzebach parafii i złożyli hojniejszą ofiarę. Dziękujemy również za wsparcie parafii poprzez konto parafialne.

3. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 połączona z nabożeństwem majowym, na które zapraszamy parafian, a szczególnie dzieci z klas III, jako modlitewne przygotowanie do I spowiedzi i komunii św. Msza św. w Leżachowie i w Piganach we czwartek o godz. 1630.

4. Jutro przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na wieczorową Mszę św. dziękczynną za jego życie i pasterską posługę. Będzie także wspomnienie urodzin Karola Wojtyły. Majówkę odprawimy przy pomniku papieskim i zapalimy znicze. Biorąc przykład z wielu polskich miejscowości udekorujmy okno naszego domu czy mieszkania papieskim wizerunkiem jako swego rodzaju podziękowanie za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II.

5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. W te dni modlić się będziemy o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy. W tym roku modlitwy o urodzaje we wszystkie trzy dni odprawimy w otoczeniu naszej świątyni. Zachęcamy parafian do udziału w tej modlitwie.

6. W środę rocznica sakry ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w czwartek objęcia diecezji przez abpa Adama Szala. Polecamy ich wspólnej modlitwie.

7. W piątek początek Nowenny do Ducha Św. Modlimy się za kandydatów do diakonatu i kapłaństwa.

8. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Ksiądz Arcybiskup przypomina o przykazaniu kościelnym, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii św. W związku z tym zachęcamy wszystkich, którzy z racji epidemii nie mogli się wyspowiadać, aby skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą wielkanocną przed dniem 7 czerwca.

 

12. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę z wieloma wspomnieniami o św. JPII, polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.