Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020r.

7 Niedziela Wielkanocy

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W diecezji odbywają się święcenia diakonatu.
  2. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe, a po nim wieczorowa Msza św.
  3. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 połączona z nabożeństwem majowym. Zachęcamy dzieci komunijne i wszystkich parafian do liczniejszego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie.
  4. We wtorek przypada Dzień Matki. Podczas Mszy świętych i majówki polecimy Matce Bożej nas wszystkich. Pamiętajmy o Matkach żyjących i zmarłych wyrażając im na różne sposoby naszą wielką wdzięczność.
  5. We czwartek Msza św. w Leżachowie i w Piganach o godz. 16.30.
  6. W sobotę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odbędą się święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w modlitwach o nowych diakonach i kapłanach naszej archidiecezji.
  7. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę zawierającą List Benedykta XVI na 100 rocznicę urodzin św. JPII. To cudowny list, który przejdzie do historii Kościoła. W Niedzieli znajdziemy także piękne wspomnienia o wielu Matkach i o nowym biskupie naszej diecezji Krzysztofie Chudzio, polecamy również Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujcie się.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą III niedzielę miesiąca. Zebrano 3750zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  9. Polećmy w modlitwie dzieci komunijne , młodzież mającą przyjąć Sakrament Bierzmowania, tegorocznych maturzystów. Módlmy się za przyjmujących dzisiaj święcenia diakonatu, a także za wszystkich ofiarodawców i pracujących dla dobra naszej parafii……