1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Przeżywany on będzie pod hasłem Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Sumie i w kościołach filialnych zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe i wieczorowa Msza św.

 

 1. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 połączona z nabożeństwem majowym. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w majówkach by czcić Matkę Bożą.

 

 1. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone będą na potrzeby naszej archidiecezji.

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. w parafii tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu gościć będziemy P. Ninę Nowak śpiewaczkę operową o unikalnym pięknym glosie. Na Mszy św. o godz. 11.00 P. Nina zaśpiewa pieśni, a po Sumie wykona koncert najpiękniejszych arii i pieśni religijnych. Po koncercie uczniowie SP przedstawią krótką refleksję patriotyczną a następnie zostaną złożone wieńce pod pomnikiem św. JPII i pod Tablicą Legionistów. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszamy na tę patriotyczną uroczystość.

 

 1. Spotkania formacyjne” środa – GM, DPP, Margaretki i ADCz., we czwartek po wieczorowej Mszy św. zapraszamy na spotkanie dzieci z klas IV wraz z rodzicami przed Rocznicą I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w L&P we wtorek przed Mszą św. Spowiedź w Sieniawie w piątek od godz. 16.30. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży klas VIII i ich rodziców, aby omówić uroczystość bierzmowania, która odbędzie się 21 maja o godz. 16.00. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci z klas III-ich, ich rodzin i chrzestnych w sobotę od godz. 16.00.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Polecamy dzisiejszą prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, czasopismo dla dzieci – Mały Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się.

 

 1. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Tadeusz Czwakiel z Sieniawy. Pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 14.00 w kościele św. Jana Chrzciciela, a pochówek na cmentarzu w Rudce. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. W modlitwie adoracyjnej polecajmy pełniących dzieła miłosierdzia, kandydatów do święceń diakonatu i bierzmowania,  tegorocznych maturzystów,  dzieci z klas III i IV i  wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców  naszej parafii.