Choinek blask rozświetla  noc,
Na niebie pięknych gwiazd miliony
I właśnie w taką noc Ktoś otworzył drzwi,
Ktoś na Kogo wciąż czekałem…….

 

Wieczorem we wtorek  4 stycznia przechodząc obok przedszkola sióstr można było usłyszeć gromkie śpiewy polskich kolęd i pastorałek.  Nie ma się co dziwić, że gromkie, bo przy zapalonej świecy, otwartym Piśmie Świętym i blasku choinki oświetlającej figurkę Dzieciątka Jezus zebrali się na tak zwanym ,,opłatku” Rodzice dzieci  uczęszczających do przedszkola. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej s. Maria podsumowała kończące się niebawem pierwsze półrocze, przedstawiła plany na przyszłość oraz podziękowała wszystkim Rodzicom za piękną, życzliwą współpracę, prosząc równocześnie, aby dalej rozwijała się ona w duchu wzajemnego zrozumienia i zaufania. Następnie siostra złożyła życzenia wszystkim Rodzicom i poprowadziła modlitwę.
Potem wszyscy z wielką radością z białym w ręku opłatkiem składali sobie serdeczne pełne życzliwości płynące prosto z serca życzenia.
Po życzeniach, przy akompaniamencie akordeonu i małych instrumentów muzycznych zaczęły w przedszkolnych murach rozbrzmiewać wesoło brzmiące kolędy i pastorałki. Nie brakowało radosnych rozmów, uśmiechów oraz pysznych potraw i ciast przygotowanych przez Panie pracujące w przedszkolu.
Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, ucieszyli życzliwością i oczywiście – zapraszamy za rok, by w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, jako wspólnota przedszkolna przywitać radosną kolędą kolejny nowy rok.