Pędzą wnuki ulicami  z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich Babć i Dziadków.
A Dziadkowie wraz z Babciami już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal…..

 

I faktycznie odbył się bal……  A kiedy? 12 stycznia o godz. 10.00 sala widowiskowa Kina Sokół wypełniła się po brzegi Zacnymi i Czcigodnym Gośćmi – Babciami i Dziadkami dzieci uczęszczających do Przedszkola Sióstr Służebniczek, a także ich rodzicami i rodzeństwem. Swoją obecnością zaszczycił nas również Czcigodny Ksiądz Proboszcz.
Dzieci dla swoich gości wystawiły jasełka, zaśpiewały piosenki, zatańczyły i wyrecytowały z serca płynące życzenia i toasty. Podczas występów nie brakowało mocnych braw i pełnych wdzięczności uśmiechów, które rysowały się na twarzach ukochanych Babć i Dziadków. Ale nie ma się co dziwić, Ich wnuczęta z całą swoją dziecięcą szczerością i otwartością wcielając się w role pokazywały jak bardzo kochają swoich drogich Dziadków i kochane Babcie.
Po wystawieniu jasełek dzieci wraz z Gośćmi udały się do restauracji Verona na słodki poczęstunek, kolędowanie i tańce. Wśród słodkości nie brakowało serdecznych rozmów, przyjacielskich uśmiechów, życzliwych słów, gromkiego śpiewu kolęd oraz zabaw i tańców z wnuczętami.
Goście zostali również obdarowani kawowym serduszkiem bijącym miłością i wdzięcznością swoich wnucząt.

Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.