W czwartek 9 lutego 2017 roku w Jarosławiu w Opactwie odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, ze znajomości postaci wybitnej Polki i wychowawczyni Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. Organizatorami XVII już Olimpiady o Wielkich Polakach są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Organizację Olimpiady wspierają: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie oraz Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła.

Nasze Gimnazjum i Parafię reprezentowały trzy uczennice: Aneta Buszta z III „c” z Sieniawy, Martyna Bursztyka z II „c” z Leżachowa i Weronika Mucha z I „b” z Sieniawy.

Aneta zajęła bardzo wysokie drugie miejsce w rejonie jarosławskim i dostała się do trzeciego etapu konkursu, który odbędzie się 12 maja 2017 roku w Miejscu Piastowym. Weronika zajęła 10, a Martyna 21 miejsce na 71 osób, które brały udział w tym etapie. Warto zaznaczyć, że 5 pierwszych osób z tego drugiego etapu zakwalifikowało się do następnego.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!