12 maja 2017 w Domu Macierzystym Zgromadzenia odbył się finał XVII Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach, której bohaterką była w tym roku Służebnica. Boża Matka Anna Kaworek, współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła. Organizatorami tego przedsięwzięcia od szeregu lat jest Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Do finału zakwalifikowało się 33 olimpijczyków. Pierwsza, testowa część wyłoniła dziesięciu laureatów, którzy w części ustnej walczyli o kolejność miejsc. Ustny etap finału rozpoczął się Mszą św. w intencji uczestników oraz o dar beatyfikacji sł. B. Matki Anny w kaplicy domu zakonnego, której przewodniczył przełożony generalny księży michalitów, ks. Dariusz Wilk. Homilię wygłosił ks. dr Konrad Dyrda, podkreślając w kontekście czytań liturgicznych okoliczność wydarzenia i postać sł. B. Anny Kaworek. Następnie po krótkiej modlitwie w krypcie Matki Anny nastąpiła zasadnicza część finału. Po trzech turach ustnych odpowiedzi laureaci uplasowali się na następujących miejscach:

I miejsce:        Szymański Kamil (Zespół Szkół nr 1 w Bachórzu),
II miejsce:       Weselak Wiktoria (Zespół Szkół w Dynowie),
III miejsce:      Futyma Joanna (Zespół Szkół Publicznych w Jaśliskach),
IV miejsce:     Sobaś Gabriela (Gimnazjum w Grabownicy),
V miejsce:      Tomkiewicz Julia (Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO w Krośnie),
VI miejsce:     Borys Katarzyna (Zespół Szkół w Jarosławiu),
VII miejsce:    Słyś Marek (Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO w Krośnie),
VIII miejsce:   Kapusta  Klaudia (Gimnazjum nr 1 w Przeworsku),
IX miejsce:     Buszta Aneta (Gimnazjum w Sieniawie),
X miejsce:       Gilarska Agnieszka (Zespół Szkół w Łowcach).

Wszyscy uczestnicy finału, laureaci i finaliści, otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz liczne nagrody, np. sprzęt audiowizualny, tablety, rowery, a czterem pierwszym laureatom ufundowano wyjazd – wycieczkę do Rzymu.

W XVII Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach wzięło udział ponad 4000 uczniów z 200 szkół ponadgimnazjalnych. W drugim etapie, który przeprowadzono w sześciu archiprezbiteratach:  przemyskim, jarosławskim, łańcuckim, krośnieńskim, sanockim i bieszczadzkim zmagało się 469 uczestników.
Wszystkim olimpijczykom, a szczególnie finalistom i laureatom XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach – o Służebnicy Bożej Matce Annie Kaworek, ich Rodzicom i Katechetom oraz środowiskom szkolnym – składamy podziękowanie za zaangażowanie i serdeczne gratulacje.