W piątek, 23 lutego 2018 roku, w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu (Opactwo) odbył się drugi etap Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Postacią, której znajomością musi wykazać się młodzież w tym roku, jest wybitny Polak i biskup przemyski, abp Ignacy Tokarczuk. Organizatorami XVIII już Olimpiady o Wielkich Polakach są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

Nasze Gimnazjum oraz Szkołę Podstawową i Parafię reprezentowały następujące uczennice: Klaudia Ożga z III „b” z Wylewy, Weronika Mucha z II „b” z Dybkowa i Julia Janowska z VII „a” z Sieniawy.

Weronika zajęła bardzo wysokie, drugie miejsce w rejonie jarosławskim. Julia po dogrywce zajęła piąte miejsce. Obie dostały się do kolejnego, trzeciego etapu, który odbędzie się w kwietniu w Przemyślu. Natomiast Klaudia zajęła 13. miejsce, na 78 osób, które brały udział w tym etapie. Warto zaznaczyć, że do następnego etapu kwalifikowało się tylko 5 pierwszych osób.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!